Provozovatelé pozor. Čeká vás sektorové šetření přiměřenosti podpory energetických výroben v provozu od roku 2010

7. 12. 2020 Martin Maňák Energetické právo Kontroly překompenzace

Na kontrolu přiměřenosti podpory, takzvanou kontrolu překompenzace, se v nejbližší době musí připravit provozovatelé těch energetických výroben, které byly uvedeny do provozu v roce 2010. Podle dostupných zpráv totiž v blízké době započne tzv. sektorové šetření Ministerstva průmyslu a obchodu, které bude zaměřeno právě na tyto výrobny.

Také zdůrazňujeme, že Ministerstvo průmyslu a obchodu snížilo u fotovoltaických elektráren IRR z 8,4 % na 6,3 %, což může mít na provozovatele FVE fatální ekonomický dopad. Před kontrolou překompenzace tedy důrazně doporučujeme kontrolní výpočet IRR a případné přijetí takových opatření, která jeho hodnotu mohou snížit. Může se jednat o optimalizaci korporátní struktury, úpravu smluvní dokumentace, převod výrobny do provozu umožňujícího snížení nákladů a další varianty.

Se zhodnocením situace i realizací vybraného opatření vám poradíme. Spolehnout se na nás můžete v rámci celého procesu kontroly přiměřenosti podpory, při kterém vás zastoupíme.

Čtěte také

15. ledna 2021 Webinář: Jak přihlásit OZE projekt do předregistrační výzvy Modernizačního fondu

Jan Šrytr z Frank Bold Energy v praktickém workshopu 20. ledna od 10 hodin ukáže, jak se přihlásit do tzv. předregistrační výzvy, která je podmínkou pro získání dotace na obnovitelné zdroje z Modernizačního fondu.

14. ledna 2021 Vláda schválila 56 miliard na rozvoj regionů. Podpoří také zeleň a lepší využívání vody

V pondělí 11. ledna 2021 schválila vláda 56 miliard na rozvoj regionů, v níž počítá s penězi i pro opatření takzvané modrozelené infrastruktury. Na co je bude možné využít?

Všechny novinky

Ozvěte se nám