Metodika pro investory v Praze bude jednotná

18. 9. 2020 Stavební právo a územní plánování Územní plánování Udržitelné stavitelství pro kvalitnější život Spolupráce obce s developerem Umístění a povolení investičního záměru v území

Výstavba a rozvoj městských částí bude v Praze nově jednodušší. Chaotickou situaci se dosud snažily řešit individuálně některé městské části i Svaz městských částí hlavního města Prahy, s nímž Frank Bold Advokáti ohledně souboru pravidel pro investory spolupracují. 

Tento týden se však magistrát, svaz i další dotčené městské části shodly na společném postupu a spolupráci na metodice pro investory, kterou zpracoval pražský magistrát. Zásadní je přitom jednotný přístup směrem k investorům, který povede ke kvalitní výstavbě zohledňující potřeby budoucích obyvatel.

Shoda může do budoucna napomoci transparentnosti a předvídatelnosti postupu jak magistrátu, tak jednotlivých městských částí pro developery. “Soulad magistrátu a městských částí při utváření zásad pro developery na celém území města Prahy navíc usnadní spolupráci magistrátu a jednotlivých městských částí při prosazování zájmů jejich obyvatel ve vztahu investorům,” říká advokát Jiří Nezhyba z kanceláře Frank Bold Advokáti.

Koordinace postupu při zavádění pravidel pro investory usnadní jednání o developerských projektech na území pražských městských částí, které jsou součástí svazu.


Zvažujete pořízení Zásad pro developery?

Obraťte se na nás

Čtěte také

24. listopadu 2020 Video: Experti vysvětlili, jak na modrozelenou infrastrukturu ve městech

O tom, jak ve městech budovat modrozelenou infrastrukturu, a vytvořit tak udržitelnější a příjemnější místa k životu debatovali 20. listopadu experti na webináři Národní sítě Zdravých měst. Za Frank Bold Advokáti na něm vystoupili odborníci v rámci projektu Udržitelné stavitelství.

23. listopadu 2020 Video: Odborníci debatovali o plánování modrozelené infrastruktury v Brně

Modrozelená infrastruktura je jedním ze sedmi témat, která vzbuzují největší zájem veřejnosti v návrhu nového územního plánu města Brna. Kancelář architekta města se proto jednotlivým tématům věnuje v sérií webinářů, na kterém tentokrát vystoupil i zástupce Frank Bold Advokátů - advokát Jiří Nezhyba.

Všechny novinky

Ozvěte se nám