Advokát Martin Kornel rozebral mezinárodní svatby i rozvody

31. 8. 2020 Rodinné právo

 

O právních rozdílech mezi sezdanými a nesezdanými páry i rodičovských povinnostech promluvil ve webináři pro Brno Expat Centre náš advokát a odborník na mezinárodní rodinné právo Martin Kornel. Rozebral také to, jak se na otázky svateb, rozvodů či péče o dítě dívají české zákony. 
Zorientovat se v problematice mezinárodního rodinného práva vám pomůže prezentace z webináře či jeho záznam, který můžete zhlédnout zde.

Webinar #8 with a lawyer: Having a family

We invited a family law expert to join us online and answer your questions regarding having a family in Brno. Martin Kornel, from Frank Bold Advokáti, is an experienced family law attorney, author and lecturer at Masaryk University. Talking with him is our in-house expert on all matters concerning foreign families living in Brno, Lucia Konôpková. Find the presentation in PDF here: https://www.brnoexpatcentre.eu/wp-content/uploads/BEC-webinar_August-2020-Having-a-family.pdf The topics they covered include: - Getting married in the CR - Rights and duties of spouses (joint property, maintenance, domestic violence) - Rights and duties of unmarried couples - Divorce / Splitting up in the CR (procedure, custody) - Residency status after divorce - A child born in the CR, residency and insurance - Schooling - Traveling with a child - International relocation of children

Zveřejnil(a) Brno Expat Centre dne Středa 19. srpna 2020

Čtěte také

24. listopadu 2020 Video: Experti vysvětlili, jak na modrozelenou infrastrukturu ve městech

O tom, jak ve městech budovat modrozelenou infrastrukturu, a vytvořit tak udržitelnější a příjemnější místa k životu debatovali 20. listopadu experti na webináři Národní sítě Zdravých měst. Za Frank Bold Advokáti na něm vystoupili odborníci v rámci projektu Udržitelné stavitelství.

23. listopadu 2020 Video: Odborníci debatovali o plánování modrozelené infrastruktury v Brně

Modrozelená infrastruktura je jedním ze sedmi témat, která vzbuzují největší zájem veřejnosti v návrhu nového územního plánu města Brna. Kancelář architekta města se proto jednotlivým tématům věnuje v sérií webinářů, na kterém tentokrát vystoupil i zástupce Frank Bold Advokátů - advokát Jiří Nezhyba.

Všechny novinky

Ozvěte se nám