Jak Frank Bold pomohl zvládnout České republice první vlnu pandemie covid-19?

24. 8. 2020 Pavel Franc Náhrada škody podle krizového zákona Pracovní právo

Když se letos v březnu přihnala do České republiky první vlna pandemie koronaviru, bylo nám jasné, že je třeba okamžitě podat pomocnou ruku všem, kteří ji potřebovali. Spustili jsme proto bezplatnou online právní poradnu koronavirus.frankbold.org, kde jsme první dotazy zodpovídali už tři dny po vyhlášení nouzového stavu. Celkem jsme jich nakonec zodpověděli více než dva tisíce. Kde, komu a jak Frank Bold během krize pomáhal, si přečtěte ve speciální brožuře, kterou vám přinášíme.

Kromě občanů a podnikatelů jsme poskytli rady i státu. V projektu Nezhasínat jsme připravili sérii doporučení k řešení krize. Navrhli jsme vhodný právní rámec pro dlouhodobé chytré zvládání pandemie, takzvaný pandemický zákon. Přinesli jsme návrhy, jak může stát posílit centrální nákupy pro flexibilní zajištění ochranných pomůcek bez korupčních rizik. Současně jsme přesvědčili vládu, aby nedošlo ke zrychlenému projednání novely zákona o zadávání veřejných zakázek, která by umožnila přístup k zakázkám i zcela netransparentním a neseriozním firmám.

Během tří měsíců intenzivní práce jsme také odpovídali na dotazy pro Českou televizi, TV Nova, TV Prima či Aktuálně.cz, radili členům Hospodářské komory, spolupracovali s Moravskoslezským krajem nebo pořádali webináře pro Národní síť zdravých měst a další. V krizi jsme prokázali, že jsme experti na nestandardní situace a dokážeme účinně pomáhat ve všech právních oblastech mimo trestní právo.

Frank Bold je s vámi v dobrých i špatných časech. Od rozdělané práce na řešení škod po krizových opatřeních proto neodcházíme ani nyní a jsme tu pro vás. 

Obraťte se na nás

Čtěte také

24. listopadu 2020 Video: Experti vysvětlili, jak na modrozelenou infrastrukturu ve městech

O tom, jak ve městech budovat modrozelenou infrastrukturu, a vytvořit tak udržitelnější a příjemnější místa k životu debatovali 20. listopadu experti na webináři Národní sítě Zdravých měst. Za Frank Bold Advokáti na něm vystoupili odborníci v rámci projektu Udržitelné stavitelství.

23. listopadu 2020 Video: Odborníci debatovali o plánování modrozelené infrastruktury v Brně

Modrozelená infrastruktura je jedním ze sedmi témat, která vzbuzují největší zájem veřejnosti v návrhu nového územního plánu města Brna. Kancelář architekta města se proto jednotlivým tématům věnuje v sérií webinářů, na kterém tentokrát vystoupil i zástupce Frank Bold Advokátů - advokát Jiří Nezhyba.

Všechny novinky

Ozvěte se nám