Nouzový stav: jak na veřejné zakázky i jaké jsou pravomoci starosty radí obcím Frank Bold Advokáti

6. 5. 2020 Právo pro veřejnou správu

Krizová opatření přijatá s cílem zabránit šíření koronaviru dopadla také na každodenní chod obcí. Jejich zástupci museli řešit výjimečné situace i právní dotazy. Vypořádat se s nimi jim pomáhají Frank Bold Advokáti.

Jak zajistit dostatečné množství ochranných pomůcek prostřednictvím veřejných zakázek v době nouzového stavu radí v aktuálním vydání časopisu PRO města a obce právničky Anna Francová a Lucie Benešová. V článku se zaměřují na možnosti rychlého doplnění těchto nutných zásob vzhledem v současné krizové době, v níž nejsou běžné nástroje veřejného zadávání efektivní.

Na nejdůležitější otázky týkající se například pravomocí starosty, uzavírání budov na území obce i zadávání veřejných zakázek odpovídal tým téměř 80 právníků bezplatné právní poradny. Odpovědi na ně si přečtěte v aktuálním květnovém vydání časopisu Moderní obec.

Čtěte také

20. listopadu 2020 Brno zapojí odborníky i občanská sdružení do diskuse o regulaci zeleně

Do vytvoření nového předpisu na regulaci zeleně, jenž umožní lépe plánovat zelené plochy a modrozelenou infrastrukturu ve městě, se Brno rozhodlo zapojit další experty z oblasti rozvoje obcí. Pomůžou hledat nejlepší řešení a formulovat jeho odůvodnění. Radnice chce obsah regulativu konzultovat také s organizacemi a občanskými iniciativami, které se podílí na debatě o kvalitě života ve městě.

16. listopadu 2020 Advokát Michal Hloušek promluví na webináři o emisích dluhopisů

Zveme na webinář Nástroj pro překlenutí krize: Podlimitní emise dluhopisů, na kterém vystoupí náš advokát Michal Hloušek. Připojte se v úterý 24. 11. od 10 hodin.

Všechny novinky

Ozvěte se nám