ČT o kauze Šantovka tower a naší roli v případu

8. 12. 2016 Jiří Nezhyba Stavební právo a územní plánování Územní plánování Umístění a povolení investičního záměru v území

Jiří Nezhyba je právním zástupcem skupiny majitelů bytů v sousedství plánované výškové stavby. Co k případu řekl autorům reportáže?

Česká televize odvysílala pořad Nedej se o kontroverzním projektu Šantovka tower. Jedná se o výškovou stavbu, která by podle záměru investora měla vyrůst v Olomouci, řada obyvatel města, architektů a odborníků na památkovou péči je však proti. Nesouhlasí ani Národní památkový ústav a Ministerstvo kultury. Obytný dům Šantovka tower vysoký 75 m se totiž nachází v ochranném pásmu památkové zóny města, byl by druhou nejvyšší stavbou města a narušil by tak jeho cenné historické panorama. 

Jakou roli v případu hrajeme my? Právník Frank Bold advokátů Jiří Nezhyba je právním zástupcem skupiny majitelů bytů v secesní budově, která sousedí s plánovanou výškovou stavbou. Ti se stavbou v její navržené podobě pochopitelně nesouhlasí. Měla by vyrůst jen dvacet metrů od jejich domu, jednak by stála na nestabilním podloží záplavového území, jednak by stínila a vedla k zásadnímu zvýšení objemu dopravy, hladiny hluku a prašnosti ve svém okolí. To vše je proti zákonným požadavkům na umístění stavby, a proto developer žádá o výjimku z odstupových vzdáleností. Jiří Nezhyba v pořadu vysvětluje, proč výjimku s ohledem na závažný zásah do práv sousedů nelze udělit.

 

 

Jiří Nezhyba

Vedoucí advokát, partner

Potřebujete radu právníka v oblasti povolování staveb?

Provedeme váš projekt celou mašinerií povolovacích procesů a získáme pro vás nenapadnutelné povolení stavby, veřejnoprávní smlouvu nebo změnu územního plánu.

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám