Náš klient uspěl na Kickstarteru a začíná s výrobou pro americký trh

28. 8. 2017 Martin Kornel Právo pro podnikání Ochrana duševního vlastnicví a průmyslových práv Korporátní právo

Ostravský start-up XTND uspěl na Kickstarteru s vlastním inteligentním longboardem pro snadnou dopravu po městě. Podařilo se mu od fanoušků vybrat trojnásobek cílové částky a získat stovky objednávek na longboard, který zdaleka není jen prknem na kolečkách - díky zabudovanému softwaru sbírá data o stylu jízdy svého uživatele, jeho oblíbených trasách a z těchto dat se učí - přizpůsobuje styl jízdy uživateli, optimalizuje svůj výkon a doporučuje trasy s nejvhodnějším povrchem a sklonem pro jízdu. 

S přípravou výroby začali XTND hned po úspěšné kampani. V lednu 2018 by první kousky měly dorazit ke svým majitelům. Cesta od nápadu k výrobě a k uvedení na trh však není snadná. S jejími právními aspekty firmě XTND už skoro rok pomáhají Frank Bold Advokáti.

„XTND jsou unikátní tím, že od začátku promýšlejí nejen technologickou stránku svého podnikání, ale i tu obchodní a marketingovou," komentuje vedoucí advokát Frank Bold Advokátů Martin Kornel.

„Jinak jde z pohledu právníka o klasickou cestu úspěšného start-upu: před rokem jsme pro XTND psali obchodní podmínky a kontrolovali první smlouvy. Letos už pomáháme s přenastavením vztahů k investorům v souvislosti s nově založenou akciovou společnosti v USA," dodává Martin Kornel.

„Úspěch na Kickstarteru byl pro nás jeden z klíčových milníků. Momentálně připravujeme výrobu a domlouváme podmínky se všemi dodavateli. Jsme moc rádi, že za námi stojí tak silný partner, jako je Frank Bold Advokáti, který dohlíží na všechny právní záležitosti naší firmy a připravuje nám veškeré smlouvy," říká zakladatel a šéf XTND Miroslav Peřina. 

Martin Kornel

Vedoucí advokát

Potřebujete radu právníka?

Provedeme vás právními kroky od založení firmy až po vyladění produktu nebo expanzi na další trhy. 

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám