Prezident podepsal kompromisní novelu zákona o registru smluv

2. 8. 2017 Martin Fadrný Registr smluv

Prezident včera podepsal tzv. kompromisní novelu zákona o registru smluv, uvedla ČTK. Novela ponechává sankci neplatnosti - i nadále je zrušena každá smlouva nad 50 000 Kč, která má být publikována v registru smluv, a je publikována špatně, pozdě nebo vůbec.

Co novela zavádí, je řada relativně drobných výjimek, které mají zhojit komplikace některých specifických subjektů se zveřejňováním. Výjimky se týkají například nemocnic, České televize, subjektů nakládajících s výbušninami a hlavně podniků s majetkovou účastí státu, městských a krajských firem. I ty však budou muset podstatnou část smluv zveřejňovat. Podrobněji o tom, co novela přináší, se dočtete v našem článku Novela zákona o registru smluv - přinášíme podrobný přehled změn v zákoně.

Martin Fadrný

Konzultant, právník

Potřebujete radu právníka ohledně registru smluv?

Pomůžeme vám nastavit systém zveřejňování smluv tak, abyste nemuseli přemýšlet nad každou smlouvou zvlášť. Nabízíme také online nebo telefonickou podporu. Zákonu o registru smluv jsme dodali odbornou expertízu a nyní usnadňujeme veřejné správě jeho používání. Pořádáme řadu školení k registru smluv.

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám