OTE zpětně vyplatí podporu výrobnám elektřiny z OZE

Operátor trhu s elektřinou zpětně vyplatí podporu zhruba čtyřem stům výroben elektřiny z obnovitelných zdrojů, které podporu nedostávaly, protože Energetický regulační úřad čekal na notifikaci Evropské komise. Ta už byla udělena (pro všechny zdroje kromě KVET uvedené do provozu v letech 2013-2015) a argumenty pro nevyplacení podpory tak pominuly. Včera o tom rozhodla vláda, která schválila změny v příslušném nařízení v obecném znění, tedy i pro budoucí případy

Poskytování podpory

  1. Pokud Evropská komise rozhodla o slučitelnosti podpory s právem Evropské unie, (dále jen „rozhodnutí Komise“) má výrobce elektřiny nebo tepla právo na podporu za období od vzniku nároku na podporu podle zákona o podporovaných zdrojích energie.
  2. Pokud Energetický regulační úřad stanovil pro daný kalendářní rok výši podpory pro výrobny uvedené do provozu v tomto kalendářním roce, použije se pro výplatu podpory výše podpory stanovená v tomto cenovém rozhodnutí pro celý kalendářní rok.
  3. Pokud Energetický regulační úřad nestanovil výši podpory pro daný kalendářní rok pro výrobny uvedené do provozu

a) v tomto kalendářním roce, použije se pro výplatu podpory za daný kalendářní rok výše podpory stanovená pro následující kalendářní rok,

b) v předcházejících letech, použije se pro výplatu podpory za daný kalendářní rok výše podpory stanovená pro předcházející kalendářní rok.

Potřebujete radu právníka týkající se energetiky? 

Za váš byznys s čistou energií nasadíme všechny naše silné zbraně: znalost legislativního prostředí, orientaci v technických otázkách provozu a bohaté zkušenosti s postupem státních orgánů. 

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.