Dvě dotační výzvy nejen na FVE

Nově jsou vyhlášeny dvě dotační výzvy, z nichž lze financovat malé FVE a také tepelná čerpadla a další zdroje přispívající ke snížení spotřeby energie odebírané ze sítě. Zde jsou základní informace o obou vypsaných výzvách

Bytové domy - nově i samostatné FVE

V IROP byly změněny podmínky už dříve vyhlášené 37. výzvy. Z ní lze čerpat finance na FVE, solární kolektory, tepelná čerpadla a další zdroje tepla například kotle na biomasu či jednotky pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Nově mohou bytové domy získat dotaci i na FVE jako na samostatné opatření. Další informace zde. Termín: 31. listopadu 2017.

Malé FVE pro firmy

V rámci výzvy OPPIK mohou firmy čerpat dotaci na instalace fotovoltaických systémů, a to případně i včetně akumulace. Musí se jednat o opatření pro snížení vlastní spotřeby energie, ne tedy o komerční projekt. Žadateli mohou být malé, střední i velké firmy. Minimální výše dotace je 300 000 Kč. Další informace zde. Termín: 16. října 2017.

Aktualizace 25.7.2017 : podle náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Lenky Kovačovské MPO chystá vypsat podporu větrných elektráren a také, po vzoru Německa, Polska a dalších zemí, spustit aukce na výrobu elektřiny z OZE. Žádné další informace ohledně aukcí zatím nebyly zveřejněny. 

Potřebujete radu právníka týkající se energetiky?

Za váš byznys s čistou energií nasadíme všechny naše silné zbraně: dokonalou znalost legislativního prostředí, obchodních zvyklostí a trendů, orientaci v technických otázkách provozu a bohaté zkušenosti s postupem státních orgánů.

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.