Pomůžeme vám předejít sankci neplatnosti. Během července můžete využít kontroly první smlouvy zdarma

5. 6. 2017 Martin Fadrný Registr smluv Právo pro veřejnou správu

Pošlete nám smlouvu, jejíž zveřejnění vám dělá starost. Dotaz vyřešíme rychle a za pevně stanovenou cenu. Během července můžete využít kontroly první smlouvy zdarma.

Často se na nás obracejí zaměstnanci obcí, úřadů nebo zřizovaných organizací s dotazy na konkrétní smlouvy a zákonné podmínky jejich uveřejňování v registru smluv. Rozhodli jsme se zrychlit proces zodpovídání těchto dotazů a výsledkem je Helpdesk k registru smluv na adrese http://helpdesk.fbadvokati.cz/

Poslat dotaz do Helpdesku je rychlejší a levnější než poptat právní služby a nebo nechat problém řešit právníka úřadu, jestliže se přímo na registr smluv nespecializuje. Většinu dotazů vyřešíme během týdne a za pevně stanovenou cenu 1 850 Kč + DPH. Jednodušší dotazy zpracujeme za sazbu do 900 Kč + DPH. 

Během července vám odpovíme na 1 dotaz či zkontrolujeme 1 smlouvu zdarma.

Na řešení dotazů pracují naši právníci, kteří školí na našich seminářích.

Co úřady nejčastěji řeší?

  • co je přípustné obchodní tajemství,
  • automaticky prodlužované nájemní smlouvy, opakované dodávky,
  • odhad hodnoty předmětu smlouvy,
  • smluvní plnění jen na základě objednávky a jejího potvrzení,
  • nespolupracující dodavatelé - jak zjednodušit systém zveřejňování tak, aby vyžadoval minimum komunikace s dodavateli.
S podobnými otázkami se nás neváhejte obrátit.
 

Helpdesk napojen na Hlídač smluv

Díky nástroji Hlídač smluv si mohou povinné subjekty nastavit pravidelnou každodenní kontrolu svých smluv a získat tím včasné upozornění, pokud při zveřejňování nezadaly všechny povinné údaje nebo nezadaly text smlouvy ve strojově čitelném formátu. Podle statistik uvedených přímo v nástroji Hlídač smluv je více než 40 000 smluv zveřejněno s významnými problémy. Na rozdíl od portálu pro zveřejnění smluv, který provozuje Ministerstvo vnitra, zprostředkovává Hlídač smluv okamžitou zpětnou vazbu, zda je smlouva zveřejněna správně. Umožní tak povinným subjektům zveřejnění včas opravit, aby na smlouvu nedopadala sankce neplatnosti. V případě dalších nejasností se mohou úřady obrátit na právníky prostřednictvím tlačítka “Pomoc právníka”, které vás odkáže na náš nástroj.
Martin Fadrný

Konzultant, právník

Potřebujete radu právníka ohledně registru smluv?

Zákonu o registru smluv jsme dodali odbornou expertízu – zákon jsme připomínkovali a vypracovali jsme řadu analýz, které reagovaly na nejasnosti jednotlivých novel a ustanovení zákona. Pomůžeme vám nastavit proces zveřejňování smluv na internetu tak, aby minimalizoval administrativní zátěž a účinně předcházel riziku neplatnosti smlouvy. 

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám