Mobilní tarify úřadů podle registru smluv

21. 2. 2017 Registr smluv Právo pro veřejnou správu

Novináři z Aktuálně.cz prohledali Registr smluv a zjistili zajímavé informace o tom, kolik který úřad platí svému mobilnímu operátorovi.

Podle jejich článku dnes dvě třetiny Čechů nevolají za ceny běžného komerčního tarifu, ale využívají i pro soukromé účely výhodnou sazbu dohodnutou mezi operátorem a zaměstnavatelem, svým či někoho z rodiny. Cenové rozdíly mezi těmito dohodnutými sazbami jsou značné. Registr smluv umožňuje nahlédnout, kolik která veřejná instituce platí za volání, mobilní data a další služby. Dopracovat se k nějakému přehlednému srovnání by dalo opravdu hodně práce, neboť smlouvy nabízejí různorodé balíčky služeb, mnohé z nich jsou navíc staré a aktualizované pouze prostřednictvím dodatků, a tudíž jinak strukturované, avšak alespoň základní srovnání vám registr poskytne, víte-li, co hledáte.

Na webu registru smluv si můžete vyfiltrovat smlouvy podle jedné ze smluvních stran. Zadáte-li popořadě jména tří českých mobilních operátorů, systém vám do excelové tabulky vyexportuje několik set smluv. Přibližně polovina má uvedenou cenu, zbylá polovina ji má coby obchodní tajemství začerněnou. Naprostá většina z nalezených smluv má v metadatech srozumitelně uvedené, o co se jedná, můžete tedy vybrat to, co vás zajímá a pustit se do srovnávání. Nejde jen o ceny, ale i o dohodnuté smluvní podmínky, slevy na další služby nebo pokuty v případě, že dodavatel nesplnil, co měl splnit.

Potřebujete radu právníka ohledně registru smluv?

Pomůžeme vám nastavit proces zveřejňování smluv na internetu tak, aby minimalizoval administrativní zátěž a účinně předcházel riziku neplatnosti smlouvy.

 

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám