Pavel Franc členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí

23. 10. 2014 Pavel Franc Právo pro veřejnou správu

Tento týden byla ustanovena Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí. Jejím členem se stal Pavel Franc, CEO Frank Bold. Rada dává doporučení vládě, jak postupovat v přijímání protikorupčních opatření a bude připomínkovat protikorupční zákony.

Hned na prvním jednání Pavel Franc prosadil, aby Rada doporučila vládě iniciovat sjednocování výkladů zákona o veřejných zakázkách mezi MMR, ÚHOS a jednotlivými dotačními orgány.

"Z praxe totiž dobře víme, že nejistota zadavatelů, ale i dodavatelů z hlediska interpretace zákona o veřejných zakázkách je obrovská. Dotační orgány vykládají zákon nějak, ÚHOS a MMR mají zase svoje výklady zákona. Nikdo se tak nemůže spolehnout na nic. Jediná dosavadní reakce vlády je další novelizace, která však stav nejistoty nevyřeší," vysvětluje Pavel Franc.

Stejnou tezi přednesl Pavel Franc 2. října na konferenci o veřejných zakázkách v Praze. V diskusi o plánované novele zákona o veřejných zakázkách, které se účastnili především zadavatelé veřejných zakázek, se k tomuto názoru nakonec přiklonilo 77 % účastníků diskuse.

 

Pavel Franc

Advokát, CEO

Potřebujete radu právníka?

Jsme pravou rukou řady obcí, úřadů a příspěvkových organizací při zavádění principů dobré správy.

Obraťte se na nás

Související články

Pavel Franc pro ČT o novele zákona o účetnictví

7. December 2016, 13:33 Pavel Franc

Ozvěte se nám