Mezinárodní konference "The Purpose of the Corporation"

28. 1. 2014 Pavel Franc Právo pro podnikání

V rámci konsorcia Frank Bold, ve spolupráci s Cardiff Business School a pod záštitou europoslance Richarda Howitta uvádíme:

The Purpose of the Corporation Conference 2014
11. února 2014, Evropský Parlament

V poslední době se z akademických i podnikatelských kruhů na globální úrovni stále častěji ozývá, že důraz kladený pouze na maximalizaci hodnoty akcií je špatnou strategií - pro společnost i pro samotný byznys. V důsledku vede k zaměření na krátkodobé fluktuace hodnoty akcií a obecně k fenoménu tzv. short-termismu, který přináší řadu nezamýšlených důsledků.

Jack Welch, bývalý CEO General Electric, který byl v 80. letech jedním z prvních zastánců ukazatele hodnoty akcií jako cíle pro řízení velkých korporací, v interview pro Financial Times označil tuto strategii jako nejhloupější nápad na světě. Richard Branson, zakladatel Virgin Group, stojí za projektem B Teamu, který má být plánem B pro byznys a za pomoci podnikání řešit sociální a environmentální problémy. Benefit corporation je nová právní forma společnosti, uznávaná v 19 zemích světa, jejímž cílem je produkovat společenský prospěch.

Zdá se, že dosavadní model podnikání zaměřený pouze na zisk zastarává. O tom, jaké výhledy má podnikání v 21. století, budou na konferenci The Purpose of the Corporation diskutovat akademici, politici, zástupci byznysu i občanské společnosti. Jako speakeři mimo jiné vystoupí:

•    Marcello Palazzi, Co-founder, B-Lab Europe;
•    Professor Lynn Stout, Distinguished Professor of Corporate & Business Law, Cornell University Law School. Author of “The Shareholder Value Myth: How Putting Shareholders First Harms Investors, Corporations and the Public”;
•    Mark Drewell, CEO, Globally Responsible Leadership Initiative;
•    Susanne Stormer, Vice President, Corporate Sustainability, Global Stakeholder Engagement, Novo Nordisk.

Vývoj mezinárodní debaty můžete sledovat ve skupině The Purpose of the Corporation na LinkedIn.

Pavel Franc

Advokát, CEO

Ozvěte se nám