Náhrada 800 000 korun za neproplacené přesčasy

31. 8. 2018 Jana Kravčíková Právo pro podnikání Pracovní právo Soudní spory a vyjednávání

Zastupovali jsme ve vyjednávání bývalého zaměstnance mezinárodní strojírenské společnosti, která mu odmítala proplatit hodiny odpracované nad rámec úvazku. Jádrem sporu byla otázka schvalování přesčasů zaměstnavatelem a také otázka vhodného zaznamenávání docházky a přesčasů v režimu pružné pracovní doby. Část nároku byla bohužel již promlčena, přesto se nám podařilo mimosoudně vyjednat náhradu ve výši 800 000 korun.

Zadání pro Frank Bold:

Vyjednat pro klienta nejlepší dohodu, jaká je za daných okolností možná.

Případ očima Frank Bold:

„Zaměstnavatelé si někdy neuvědomují, že souhlas s přesčasy dávají i mlčky tím, že je tolerují. V pracovním řádu může být uvedeno, že jako přesčas se započítávají jen ty hodiny, které jsou schválené, typicky přimým nadřízeným, ve skutečnosti by se však měly započítat všechny hodiny odpracované přesčas, o kterých zaměstnavatel ví, toleruje je a nepodniká kroky k jejich omezení, například snížením objemu práce přidělené danému zaměstnanci,“ říká právníčka Jana Kravčíková.

 

Jana Kravčíková

HR ředitelka/Chief People Officer

Postavíme se za vás, když potřebujete bránit svá práva. Zastupujeme zaměstnavatele i zaměstnance ve sporech plynoucích z pracovních vztahů.

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám